Sticky-Mate Soft Cover Squared Sticky Notes 75x75Mm
Ref:
14003087

calcActive())">
Sticky-Mate Soft Cover Squared Sticky Notes 75x75Mm
Ref:
14003087
from
£0.96
(ex. VAT)
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
(ex. VAT)
You save over minimum quantity pricing
from
£0.96
per unit
each
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Sticky-Mate® sticky notes with a convenient soft cover made of paper. Includes blank paper sheets of 80g/m2. Full colour decoration possible on each sheet. The soft cover does not only prevent damages to the content, but also offers additional advertising space. Sheet dimension: 75x75mm. Three sizes available: 25 sheets (21098001), 50 sheets (21098002), 100 sheets (21098004). |
|---|---|
| MOQ: | 250 units |
| Price Details: |
from
£0.96
per unit
each
|
| Note: |
Increase your quantity to make savings on unit cost.
Prices shown are exclusive of carriage and artwork setup.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14003087 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour web offset, sheets (glue top) |
| Minimum Order Quantity | 250 |
| Lead Time | 13 |
| Material | Paper, 80 g/m2 |
| Dimensions | 75mm x 3mm x 75mm |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Web offset |
| Branding Area | 75mm x 75mm Ø |
| Branding Position | Sheets (glue top) |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
| Sustainable Key | Carbon Footprint, Made in the UK, Mono-material, Plastic Free, Tree Planting Donation |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Sticky-Mate Soft Cover Squared Sticky Notes 75x75Mm can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour
Get a quote for Sticky-Mate Soft Cover Squared Sticky Notes 75x75Mm
Attention
Can you confirm you are not a robot?







