Rothko A5 Notebook
Ref:
1287853366

calcActive())">
Rothko A5 Notebook
Ref:
1287853366
Description
| Details: | Rothko spiral A5 notebook. Colourful and budget friendly notebook with a polypropylene front cover. Standard model includes 50 blank sheets of 80g/m2 paper. Some colours also available with 100 sheets. |
|---|---|
| MOQ: | 250 units |
| Price Details: |
Enquire for Prices
|
| Note: |
ยฃ35.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 1287853366 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour screenprint, front (portrait spine left) |
| Minimum Order Quantity | 250 |
| Lead Time | 10 |
| Material | Paper, 80 g/m2, PP Plastic |
| Dimensions | 210mm x 5mm x 148mm |
| Size Information | 50 pages |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Screenprint |
| Branding Area | 135mm x 200mm ร |
| Branding Position | Front (portrait spine left) |
| Maximum Print Colours | 4 |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | Yes |
| Further Information | Other print methods and positions may be available, contact your merchandise consultant for details. |
| Sustainable Key | Carbon Footprint, Made in the UK, Tree Planting Donation |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Rothko A5 Notebook can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour
Get a quote for Rothko A5 Notebook
Attention
Can you confirm you are not a robot?





