Under maintenance
Our site is currently undergoing a little maintenance, we'll be back soon.
Our site is currently undergoing a little maintenance, we'll be back soon.

Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
| Details: | Single wall bicolour stainless steel bottle with rubber grip and carabiner hook. Capacity: 750 ml. The carabiner is not for climbing (non professional use).Leak free. |
|---|---|
| Capacity: | 750ml |
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
£4.50
per unit
each
|
| Note: |
£35.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
| SKU | 13201374 |
|---|---|
| Tags | Outdoor Events |
| Price Based On | RS5 |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 12 |
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 265mm x 70mm Ø |
| Diameter | 70 |
| Capacity | 750ml |
| Branding Method | RS5 |
| Branding Area | 40mm x 80mm |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Tenere Bicolour Drinking Bottle can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour