
Riven Wireless Charger
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Riven Wireless Charger:
-
25£10.84 per unit
-
50£9.30 per unit
-
100£8.76 per unit
-
250£7.16 per unit
-
500£6.57 per unit
-
1000£6.45 per unit
-
2500£6.11 per unit
-
5000£6.00 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Boost your brand exposure with the 5W circular wireless charger with bamboo finish for a sleek look. The charger is supplied with a 30cm USB-C to USB-C charging cable. The bamboo is strong and beautiful, making it the perfect material to customise with your advertising message. Wireless chargers make a great promotional gift for trade shows, exhibitions and events and carry a large branding area for your logo. They’re sure to be retained and used time and time again, kept close by on a desk or bedside table, giving your brand repeated exposure. The wireless charger will charge most QI enabled devices and is available in natural bamboo. It's easy to use and even easier to order yours today! *Please note due to the finish of the bamboo material, spot printing can be inconsistent on this product. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
£6.00
per unit
£10.84
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14044001 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, back |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 9mm x 90mm Ø |
| Diameter | 90 |
| Colour | Natural |
| Size | 9 x 90 mm dia. |
| Size Information | 9 x 90 mm dia. |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Riven Wireless Charger can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


