
RPET Duffle Gym Bag
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding RPET Duffle Gym Bag:
-
25£17.46 per unit
-
50£17.02 per unit
-
100£15.09 per unit
-
250£12.23 per unit
-
500£11.87 per unit
-
1000£11.31 per unit
-
2500£10.96 per unit
-
5000£10.82 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Boost your company's visibility with this sturdy and trendy RPET Gym Bag, featuring four compartments, making it a versatile and indispensable accessory for individuals leading active lifestyles. Featuring a convenient front zipper pocket, a spacious main zipper pocket, a dedicated shoe compartment and a side pouch, allowing for great storage. Leaving a large branding area for your company’s message in a prominent position. Durable and stylish, the gym bag is available in a range of colours to match your branding. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
£10.82
per unit
£17.46
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14041444 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour embroidery medium 120x70mm, side |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 600mm x 290mm x 250mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | Black |
| Size | 600 x 290 x 250mm |
| Size Information | 600 x 290 x 250mm |
| Brand | Bags HQ |
| Branding Method | Embroidery medium 120x70mm |
| Branding Position | Side |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your RPET Duffle Gym Bag can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


