USB Bracelet
Ref:
13243333

calcActive())">
USB Bracelet
Ref:
13243333
from
ยฃ4.55
(ex. VAT)
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
(ex. VAT)
You save over minimum quantity pricing
from
ยฃ4.55
per unit
each
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | USB Bracelet. Bracelet model for easily carrying all your documents and photos with you. Never lose your USB stick again!. Silicon. |
|---|---|
| MOQ: | 100 units |
| Price Details: |
from
ยฃ4.55
per unit
each
|
| Note: |
Increase your quantity to make savings on unit cost.
Prices shown are exclusive of carriage and artwork setup.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 13243333 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour padprint, front |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Lead Time | 5 |
| Material | Silicone Plastic |
| Dimensions | 244mm x 21mm x 11mm |
| Size Information | 1GB |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Padprint |
| Branding Area | 27mm x 7mm ร |
| Branding Position | Front |
| Maximum Print Colours | 2 |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your USB Bracelet can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour
Get a quote for USB Bracelet
Attention
Can you confirm you are not a robot?


