Silicon Valley USB
Ref:
13243369

calcActive())">
Silicon Valley USB
Ref:
13243369
from
£4.51
(ex. VAT)
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
(ex. VAT)
You save over minimum quantity pricing
from
£4.51
per unit
each
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Silicon Valley USB. The classic model that combines robust plastic and an aluminium look. Plastic & brushed aluminum. |
|---|---|
| MOQ: | 100 units |
| Price Details: |
from
£4.51
per unit
each
|
| Note: |
Increase your quantity to make savings on unit cost.
Prices shown are exclusive of carriage and artwork setup.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 13243369 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour laser engraving, front |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Lead Time | 29 |
| Material | Plastic, Aluminium |
| Dimensions | 53mm x 17mm x 8mm |
| Size Information | 1GB |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Laser engraving |
| Branding Area | 27mm x 10mm Ø |
| Branding Position | Front |
| Maximum Print Colours | 1 |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Silicon Valley USB can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour
Get a quote for Silicon Valley USB
Attention
Can you confirm you are not a robot?


