Compact USB
Ref:
13243895

calcActive())">
Compact USB
Ref:
13243895
from
ยฃ3.73
(ex. VAT)
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
(ex. VAT)
You save over minimum quantity pricing
from
ยฃ3.73
per unit
each
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | A compact USB flash drive with a modern, minimalist look. Thanks to the aluminium body, the USB flash drive is sturdy and lightweight. The design of the Compact USB Flash Drive makes it very convenient to attach a keychain to it (not included). Besides this, the USB flash drive is also a great product to promote any brand delicately. This USB flash drive is available in a wide range of capacities, sizes, and colours. |
|---|---|
| MOQ: | 100 units |
| Price Details: |
from
ยฃ3.73
per unit
each
|
| Note: |
Increase your quantity to make savings on unit cost.
Prices shown are exclusive of carriage and artwork setup.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 13243895 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour screenprint, front |
| Minimum Order Quantity | 100 |
| Lead Time | 29 |
| Material | Aluminium |
| Dimensions | 39mm x 12mm x 5mm |
| Size Information | 1GB |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Screenprint |
| Branding Area | 16mm x 10mm ร |
| Branding Position | Front |
| Maximum Print Colours | 4 |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Compact USB can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour
Get a quote for Compact USB
Attention
Can you confirm you are not a robot?


