
NOVA 400mAh ANC Wireless Earbuds
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding NOVA 400mAh ANC Wireless Earbuds:
-
25£23.00 per unit
-
50£19.53 per unit
-
100£17.08 per unit
-
250£15.52 per unit
-
500£14.99 per unit
-
1000£14.46 per unit
-
2500£14.44 per unit
-
5000£14.15 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Adaptive noise cancelling Bluetooth® wireless earbuds deliver up to 6 hours of play time with 40mAh earbuds, microphone to take calls and 400mAh lithium battery in the case. The set includes a charging case with LED indicators, three earbud sizes for a secure fit, and a 30cm USB to USB-C charging cable. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
£14.15
per unit
£23.00
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14049878 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour spot print, front |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 63mm x 48mm x 30mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | Grey |
| Size | 63 x 48 x 30mm |
| Size Information | 63 x 48 x 30mm |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Spot print |
| Branding Position | Front |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your NOVA 400mAh ANC Wireless Earbuds can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


