
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
| Details: | Desk-Mate® spiral A7 notebook. This notebook includes a white or black wire, a glossy card cover (250 g/m2), and 50 sheets (80 g/m2) blank paper. You can customise the pages of this versatile notebook with any design - so whether you want lined paper, squares or dots - anything is possible! |
|---|---|
| MOQ: | 250 units |
| Price Details: |
from
£0.91
per unit
each
|
| Note: |
Increase your quantity to make savings on unit cost.
Prices shown are exclusive of carriage and artwork setup.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
| SKU | 1287847729 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour litho, front (portrait spine top) |
| Minimum Order Quantity | 250 |
| Lead Time | 11 |
| Material | Paper, 80 g/m2, Cardboard, 280 g/m2 |
| Dimensions | 105mm x 5mm x 74mm |
| Colour Information | White |
| Size Information | 50 pages |
| Brand | Unbranded |
| Branding Method | Litho |
| Branding Area | 74mm x 105mm Ø |
| Branding Position | Front (portrait spine top) |
| Maximum Print Colours | 4 |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | Yes |
| Further Information | Other print methods and positions may be available, contact your merchandise consultant for details. |
| Sustainable Key | Carbon Footprint, Made in the UK, Tree Planting Donation |
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Desk-Mate Spiral A7 Notebook can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour