
Cork Prestige Ball Pen
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Cork Prestige Ball Pen:
-
70ยฃ3.00 per unit
-
500ยฃ2.73 per unit
-
1000ยฃ2.48 per unit
-
2500ยฃ2.25 per unit
-
5000ยฃ2.15 per unit
-
10000ยฃ2.05 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | This exclusive metal ball pen features a unique cork covered barrel with luxurious chrome trims, exuding elegance and modern style. Enjoy effortless writing thanks to the smooth twist mechanism and bold, black ink. Customise the pen with your company logo engraved to the chrome section to leave a lasting impression. Ideal for corporate merchandising, this pen stands out at exhibitions and trade shows, reflecting your brand's attention to detail. Use it for advertising in promotional campaigns or as a prestigious corporate gift for clients, colleagues and partners. Order yours today! |
|---|---|
| MOQ: | 70 units |
| Price Details: |
from
ยฃ2.05
per unit
ยฃ3.00
each
|
| Note: |
ยฃ40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14042009 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, individual names |
| Minimum Order Quantity | 70 |
| Lead Time | 12 |
| Dimensions | 136mm x 12mm ร |
| Diameter | 0 |
| Colour | Silver |
| Size | 136x12mm |
| Size Information | 136x12mm |
| Brand | Pencom |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Individual names |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Cork Prestige Ball Pen can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


