
Circular Bamboo Keyring
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding Circular Bamboo Keyring:
-
140£1.48 per unit
-
250£1.28 per unit
-
500£1.26 per unit
-
1000£1.13 per unit
-
2500£1.01 per unit
-
5000£0.90 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | The Circular Bamboo Keyring is a simple and effective way to promote your brand. Made from 3mm bamboo, its natural look and smooth finish makes it an ultimate promotional tool that customers will love to carry with them on their keys. Bamboo is strong, durable and natural material and so this keyring is a great, all round promotional giveaway, ideal for both adults and older children and will always be kept close by for repeated brand exposure. It’s slim, lightweight and easy to post out, a great promotional product for exhibitions, trade shows and events to get people talking about your business. Available in natural bamboo, order yours today. |
|---|---|
| MOQ: | 140 units |
| Price Details: |
from
£0.90
per unit
£1.48
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14009644 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour engraving, back |
| Minimum Order Quantity | 140 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 76mm x 50mm x 3mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | Natural |
| Size | 76 x 50 x 3 mm |
| Size Information | 76 x 50 x 3 mm |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Engraving |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your Circular Bamboo Keyring can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


