
A5 Tea Ground Cork Notebook
Quantity
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding A5 Tea Ground Cork Notebook:
-
30£7.26 per unit
-
50£5.72 per unit
-
100£4.96 per unit
-
250£4.30 per unit
-
500£3.86 per unit
-
1000£3.54 per unit
-
2500£3.39 per unit
-
5000£3.21 per unit
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Description
| Details: | Elevate your company with our natural A5 Tea Ground Cork Notebook, the ideal tool to promote your company's message. Crafted from recyclable tea ground and natural cork and featuring 80 lined sheets of recycled cream paper, pen loop and elastic closure, ensuring that your pages and pens stay secure, keeping everything compact and organised in one convenient place. Whether it's for corporate gifting or internal use, this notebook is a powerful way to display your company's branding. This is a great product to show off your company’s message and serves a great giveaway at trade shows, exhibitions, conferences and events. Contact us today to place your order today! |
|---|---|
| MOQ: | 30 units |
| Price Details: |
from
£3.21
per unit
£7.26
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
More Information
| SKU | 14041483 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour spot print, back |
| Minimum Order Quantity | 30 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 215mm x 145mm x 15mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | Natural |
| Size | 215 x 145 x 15mm |
| Size Information | 215 x 145 x 15mm |
| Brand | Bags HQ |
| Branding Method | Spot print |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Resources
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your A5 Tea Ground Cork Notebook can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour


