
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
Prices for branding NOVA 15W 10000mAh Magnetic Wireless Power Bank:
Please note, the prices indicated above are subject to change and are intended as a guide only. For a full up to date quotation, please request a quote using our form below.
| Details: | Magnetic wireless power bank with 15W fast charging for Qi-enabled phones and extra-large 10000mAh Lithium battery capacity. Also comes with adhesive metal ring (for non-magnetic, phones that charge wirelessly). Made with a recycled ABS cover. Includes 30cm USB-C to USB-C charging cable. |
|---|---|
| MOQ: | 25 units |
| Price Details: |
from
£15.82
per unit
£25.14
each
|
| Note: |
£40.00 decoration setup cost will apply.
Increase your quantity to make savings on unit cost.
For a full detailed quote, click 'Get a quote' below.
|
| SKU | 14042089 |
|---|---|
| Price Based On | 1 colour spot print, back |
| Minimum Order Quantity | 25 |
| Lead Time | 10 |
| Dimensions | 97mm x 65mm x 24mm Ø |
| Diameter | 0 |
| Colour | White |
| Size | 101x65x19mm |
| Size Information | 97x65x24mm |
| Brand | Source IT |
| Branding Method | Spot print |
| Branding Position | Back |
| Individual Personalisation Available | No |
| Individual Mailing Available | No |
| Pantone Match Available | No |
| UK Made Product | No |
Figuring out what you need to send us to get your design/logo on your NOVA 15W 10000mAh Magnetic Wireless Power Bank can be daunting. That's why we have a dedicated Artwork Studio here to help you in any way they can. Find out more
Useful Articles & Resources:
Print Methods - the difference between Full Colour and Four Colour